Guardamar del Segura, znany również jako Guardamar, to nadmorskie miasto w prowincji Alicante. Położone na południowo-wschodnim wybrzeżu prowincji jest częścią regionu Vega Baja del Segura.

Guardamar del Segura wzięło swoją nazwę od rzeki Segura, która przepływa przez ten obszar. Miasto znane jest również z lasów sosnowych, posadzonych na początku XX wieku, aby powstrzymać rozwój ruchomych wydm nadmorskich, które atakowały okoliczne pola. Guardamar ma piękne zabytkowe centrum z wieloma tętniącymi życiem barami, restauracjami, dziesiątkami sklepów oraz z przyjemnym parkiem z fontannami i jeziorami.

Guardamar ma około 11 km plaż. Najlepsze z tych plaż są te, które posiadają certyfikat Błękitnej Flagi:

Plaża Centro ma długość 2600 m: plaża Centro znajduje się na południowym krańcu wydm Guardamar, znajduje się najbliższej centrum miasta.

Plaża La Roqueta ma długość 1180 m: jakość wody i piasku na tej plaży jest doskonała. Drobny złoty piasek i oferowane usługi sprawiają, że to doskonale miejsce zarówno do pływania, jak i do sportów wodnych.

Playa del Moncayo ma długość 1460 m: plaża Moncayo ma półnaturalny charakter, a jej piaski i wody są bardzo czyste, długie otwarte przestrzenie i drobny złoty piasek charakteryzują tę półtora kilometrową plażę.

Dzięki dobrej komunikacji z głównymi drogami (N332 i AP-7) znajduje się zaledwie 20 minut jazdy samochodem od międzynarodowego lotniska w Alicante. Guardamar del Segura jest bez wątpienia prawdziwym klejnotem Costa Blanca.

Kliknij tutaj, aby obejrzeć film o pięknym mieście Guardamar del Segura i jego okolicach.