Costa Calida-ciepłe wybrzeże

Region Murcji jest często nazywany Costa Cálida (ciepłe wybrzeże). Prowincja leży na południe od Costa Blanca i jej wybrzeża rozciągają się na długości około 100 km. Znajdują się tam jedne z najbardziej dziewiczych wybrzeży hiszpańskiego Morza Śródziemnego. Pogoda na Costa Cálida jest jedną z najlepszych, jakie można znaleźć w całej Europie: 316 słonecznych dni w roku i średnia temperatura około 20 stopni.

W przeszłości Costa Calida była odosobnionym obszarem z powodu złych połączeń drogowych, ale dziś wiele zainwestowano w celu przyciągnięcia turystyki i inwestorów w tym regionie. Połączenia drogowe są teraz fantastyczne i istnieją nowoczesne pociągi dużych prędkości z Madrytu i Barcelony, które dają Hiszpanom możliwość dotarcia do Murcji w ciągu kilku godzin. Nowe lotnisko Corvera zostało niedawno otwarte, dzięki czemu obszar ten jest jeszcze bardziej atrakcyjny. Inną opcją jest lotnisko w Alicante na Costa Blanca.

Charakter regionu jest imponujący. Znajdziesz tu pustynie, lasy i plaże z klifami i białym piaskiem, nie wspominając o niewiarygodnie pięknej dolinie Ricote, gdzie wciąż można znaleźć małe tradycyjne wioski w południowej Hiszpanii.

W przeszłości region ten był najbardziej znany z uprawy pomarańczy, cytryn i warzyw, a także z popularnych centrów turystycznych La Manga i Cartagena, ale turystyka w ostatnich latach bardzo wzrosła, co spowodowało wzrost liczby pól golfowych i hoteli.

Przeczytaj więcej o Costa Calida tutaj: https://www.murciaturistica.es/se/index.html