Murcia

Murcja to nazwa stolicy prowincji, która znajduje się około pół godziny jazdy od wybrzeża,75 km na południe od Alicante i 30 km na zachód od Torrevieja. Miasto zostało założone przez Maurów w VIII wieku. Pod jego rządami Murcja stała się dziś regionalnym centrum.

Wpływy mauretańskie są mniej wyraźne w samym mieście. Wiele najstarszych dzielnic powstało w XVIII wieku. Po wiekach rozwoju przemysłowego Murcja ma dziś uniwersytet z dużą liczbą studentów, a miasto jest pełne życia. Miasto pozostaje stosunkowo nieznanym miejscem turystycznym, zwłaszcza w porównaniu z pobliskimi nadmorskimi miejscowościami. Na pewno warto odwiedzić starówkę, a majestatyczną katedrę odwiedzają turyści z całego świata.

Gastronomia w Murcji obejmuje szeroki wybór świeżych warzyw i pysznych owoców jako ważnych składników lokalnych potraw, a także świeżych owoców morza z pobliskiego wybrzeża. W szczególności papryka, pomidory, bakłażany i cukinia są częstymi przysmakami, które często podawane są w całym regionie. Podczas wizyty w Murcji trzeba zobaczyć halę targową, są tam dwa piętra pełne ryb, mięsa, warzyw i owoców.