Pilar de la Horadada

Pilar de la Horadada to piękne młode miasto o hiszpańskim charakterze, położone na południu prowincji Alicante i znajdujące się w niewielkiej odległości od prowincji Murcja.

Pilar de la Horadada należało do Orihuela Costa do 1986 roku, wciąż jest młodym miastem, ale ma swoją historię i urok typowego hiszpańskiego miasta. Pomimo tego to jednak prężnie rozwijające się miasto z dużą ilością nowo wybudowanych willi i apartamentowców.

Miasto znajduje się około 3 km od najbliższej plaży i jest otoczone przyrodą i polami uprawnymi. W głębi lądu znajduje się Pinar de Campoverde z suchą rzeką, idealną na długie spacery lub na kolarstwo przełajowe. W kierunku morza znajduje się wiele plaż, takich jak Torre de La Horadada, a golfiści znajdą w okolicy wiele luksusowych pól golfowych.

Pilar de la Horadada ma piękne i nowoczesne centrum miasta, do którego można łatwo dojść, idąc główną ulicą. Spacerując po centrum miasta, znajdziesz wiele uroczych małych i lokalnych sklepów, butików, a także barów, kawiarni i restauracji. To idealny sposób na spędzenie miłych hiszpańskich wieczorów.

W mieście znajduje się również nowoczesne centrum sportowe, a także kryty basen olimpijski z wieloma atrakcjami.

Pilar de la Horadada tętni życiem przez cały rok, ponieważ mieszka tam i pracuje wielu Hiszpanów. Obszar ten jest piękny ze względu na swoje nadmorskie krajobrazy. Dostępnych jest tu kilka bardzo dobrych restauracji, które są otwarte przez cały rok. Jedną z najlepszych restauracji jest El Gallego na Calle Mayor, polecana dla miłośników mięsa, ryb i owoców morza.

Miasto rozciąga się na ponad 4 km, znajdują się tam rozległe plaże z drobnym białym piaskiem kontrastującym z błękitem morza i małe klify, które ukrywają piękne zatoczki ze złotym piaskiem. Plaże tutaj są spokojne i wygodne, są bardzo cenione przez rodziny z dziećmi.

Pilar de la Horadada jest bez wątpienia jednym z najlepszych miast Costa Blanca, doskonałym, aby żyć tam przez cały rok.

Najlepsze plaże

W 2018 roku te cztery plaże otrzymały Błękitną Flagę:The Higuericas , El Conde , JesuitasMil Palmeras .Nagroda Błękitnej Flagi jest certyfikowanym systemem jakości środowiska, który Fundacja Edukacji Ekologicznej przyznaje corocznie plażom, które spełniają różnorodne warunki i udogodnienia środowiskowe. Jest to między innymi gwarancja dobrej jakości wody.

Plaże są wyposażone w wiele udogodnień i mają dobry dostęp dla osób niepełnosprawnych.

 

Czytaj więcej o okolicy:

Cartagena

Lo Pagan

Los Alcazares

Murcia

Pilar de la Horadada

San Pedro Del Pinatar

Torre de la Horadada