San Pedro Del Pinatar

San Pedro del Pinatar znajduje się obok nowej autostrady AP7 w kierunku Alicante. To interesujące i urocze miasto, które jest bardzo popularnym miejscem dla turystów wszystkich narodowości, a także dla Hiszpanów, którzy pielgrzymują tutaj podczas gorących letnich miesięcy. San Pedro del Pinatar ma około 25 000 mieszkańców, chociaż liczba ta znacznie wzrasta w lecie.

San Pedro ma duży wybór sklepów, barów, kawiarni, restauracji i piękny targ, który odbywa się w każdy poniedziałek. Miasto ma doskonałą przystań i jest rajem dla różnych sportów wodnych, takich jak windsurfing, żeglarstwo, nurkowanie i snurkowanie.

Słowo Pinatar oznacza las sosnowy, a na początku XVIII wieku została tam zbudowana pustelnia, poświęcona apostołowi Świętemu Piotrowi (San Pedro), który był rybakiem. Ponieważ miasto składało się głównie z rybaków, postanowiono zmienić nazwę miasta na imę świętego apostoła Piotra. Historia tego miasteczka prawdopodobnie zaczyna się od Fenicjan, ponieważ to wybrzeże było dla nich ważnym szlakiem handlowym.

Przez stulecia San Pedro del Pinatar przetrwał finansowo dzięki rybołówstwu, rolnictwu i produkcji soli. Laguna Mar Menor ma najwyższe zasolenie w całej Europie. Park regionalny Salinas y Arenales de San Pedro jest obecnie chronionym parkiem przyrody i jest ważnym miejscem dla ptaków wędrownych, a zwłaszcza flamingów.

San Pedro del Pinatar ma wiele interesujących miejsc do odwiedzenia, takich jak muzeum archeologiczne i etnograficzne, Muzeum Bractwa, Dom Zegara, Wetlands Center, Punta de Algos i targ rybny.