Torre de la Horadada to dzielnica, która jest częścią gminy Pilar de la Horadada i znajduje się na wybrzeżu, na południowym krańcu prowincji Alicante.

Torre de la Horadada to nadmorskie miasto, które niedawno rozwinęło się dzięki turystyce. Swoją nazwę zawdzięcza dwóm czynnikom: dzięki wieży strażniczej z XVI wieku i dzięki charakterystycznemu miejscu, w którym znajduje się wspomniana wieża, Punta de la Horadada, jest to nawis lądu wysunięty w kierunku morza, w którym znajdują się małe jaskinie wyrzeźbione przez wodę, sprawia to wrażenie, jakby ten kawałek lądu był perforowany, co w języku hiszpańskim oznacza słowo „horadado”. Torre de la Horadada składa się z kilku plaż, które są plażami błękitnej flagi.

Promenada w Torre de la Horadada to idealne miejsce na spacer przed lub po zjedzeniu typowego hiszpańskiego posiłku w jednej z wielu nadmorskich restauracji i barów, lub by zjeść pyszne lody w jednym z nadmorskich lodziarni.

Jedna z najbardziej znanych restauracji w Torre de la Horadada to restauracja „Don Manuel”. Znajduje się ona na placu tuż przy promenadzie nadmorskiej. Przyjaźni i doświadczeni kelnerzy oferują tam szeroki wybór typowych hiszpańskich potraw i tapas (przekąsek, które są symbolem hiszpańskiej kuchni).

Jeśli chcesz później napić się czegoś orzeźwiającego, nie wahaj się na krótki spacer do małego centrum handlowego w centrum Torre de la Horadada, zwanego „La Plaza”, gdzie można delektować się napojami, koktajlami i mojito. Bary Hill Out znajdują się na tarasie na dachu budynku.

Torre de la Horadada w miesiącach letnich jest tętniąca życiem i spokojna, choć nigdy nie opuszczona, w miesiącach zimowych, ponieważ wielu mieszkańców decyduje się wrócić do Torre de la Horadada w miesiącach zimowych po spędzeniu lata z rodzinami w ich krajach ojczystych.

Bez wątpienia Torre de la Horadada jest jedną z najlepszych opcji na życie przez cały rok.

Kliknij tutaj, aby obejrzeć film o pięknym mieście Pilar de la Horadada i jego okolicach.